Aktualności

VPPlant partnerem Kongresu 590

Kongres 590

Informujemy, że spółka Virtual Power Plant została partnerem Kongresu 590, który odbędzie się 16-17 listopada br. w Rzeszowie. W ramach wydarzenia prezes Grzegorz Nowaczewski weźmie udział w panelu „Digitalizacja sektora energetyki. Szansa czy zagrożenie dla sektora energii?”.

16 i 17 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa spotkają się przedstawiciele wielkiego i małego biznesu, nauki, polityki oraz administracji publicznej. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg paneli dyskusyjnych, podczas których będą omawiane realne wyzwania stojące obecnie przed polskimi przedsiębiorcami, a także problemy, z jakimi muszą się zmagać na co dzień. Kongres 590 to idealne miejsce dla przedsiębiorców zainteresowanych networkingiem czy spotkaniami B2B. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną m.in.: liczne panele dyskusyjne, power speeche czy stoiska z ofertą naszych partnerów strategicznych. 

Digitalizacja sektora energetyki. Szansa czy zagrożenie dla sektora energii?

Drugiego dnia wydarzenia, w ramach blogu „Energetyka”, odbędzie się dyskusja panelowa „Digitalizacja sektora energetyki. Szansa czy zagrożenie dla sektora energii?”.

Trendy technologiczne w zakresie digitalizacji sektora energii mogą wpłynąć na przyszły kształt rynków energetycznych. Od pewnego czasu sektor energii dostrzega potencjał w technologii zdecentralizowanych rejestrów, tj. blockchain, czyli łańcuchu bloków danych, w celu zarządzania. Już teraz polskie spółki energetyczne wdrażają rozwiązania z dziedziny internetu rzeczy, które w czasie rzeczywistym mierzą faktyczne zużycie prądu i mogą na bieżąco dostosowywać poziom wykorzystania energii i opłat, odchodząc od modelu abonamentowego. Rośnie potencjał rozwiązań decentralizujących sektor energii, gdzie konsument stanie się jednocześnie współproducentem energii, samochód magazynem, sprzęt w gospodarstwie domowym zintegrowanym systemem, a elektrownie mocami rezerwowymi dla energii z wiatru i ze słońca. To na razie model przyszłościowy, do którego wszyscy będą konsekwentnie zmierzać. Jakie szanse i wyzwania stawia digitalizacja polskiemu sektorowi energetycznemu w najbliższej dekadzie?

  • Wpływ trendów technologicznych w zakresie digitalizacji sektora energii na przyszły kształt rynków energetycznych
  • Potencjał rozwiązań decentralizujących sektor energii, w tym nowa rola konsumentów oraz producentów energii
  • Technologia zdecentralizowanych rejestrów, tj. blockchain w energetyce
  • Wyzwania polskiego sektora energetycznego i otoczenia prawnego w najbliższej dekadzie

W dyskusji wezmą udział:

  • Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa, Asseco Poland
  • Sylwester Chojnacki, Wireless Solutions Manager, CEE & Nordic Region, Huawei Enterprise Business Group
  • Christian Schnell, Wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Sektora Energii.
  • Grzegorz Nowaczewski, Prezes Zarządu, Virtual Power Plant Sp. z o.o.

 

Nasze technologie

Uwalniamy potencjał budynków komercyjnych

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje