Zarząd

Grzegorz NowaczewskiGrzegorz Nowaczewski
Prezes Zarządu

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant (VPPlant), której celem jest uruchomienie wirtualnej elektrowni (VPP) na bazie zdolności do przesuwania chwilowego zużycia energii w nowoczesnych budynkach.

Posiada 23-letnie doświadczenie w projektowaniu rozwiązań teleinformatycznych. Wcześniej szef projektów technologicznych w polskich telewizjach oraz pionier zastosowań bezprzewodowego Internetu w dziedzinie zdalnego sterowania oraz bankowości.

Platforma VPP umożliwia wymianę korzyści z tytułu bieżącego dopasowania konsumpcji energii przez aktywnych odbiorców energii w funkcji zdolności wytwórczych lub przesyłowych sieci energetycznej.  Usługi świadczone przez VPPlant są mierzone negawatami (energia – której zużycia świadomie zaniechano). W ramach projektu badawczo-rozwojowego, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w programie BRIdge Alfa – spółka opracowała usługę Enabler DSR. Technologia dostosowuje zużycie energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu oraz przygotowuje technicznie budynek do zmian, które zajdą w najbliższej dekadzie w europejskiej energetyce.

W lipcu 2016 VPPlant rozpoczęła projekt oBEMS w celu rozszerzenia Enabler DSR dla lepszej optymalizacji biurowców. Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

 

Tomasz ZganiaczTomasz Zganiacz
Wiceprezes Zarządu
Dyrektor zarządzający

LinkedIn

Inżynier, MBA, menedżer z bogatym doświadczeniem w zakresie finansów, projektów inwestycyjnych, restrukturyzacji i strategii. Wiceprezes Qualia Development, poprzednio dyrektor w Ministerstwie Skarbu Państwa odpowiedzialny za transakcje na rynku kapitałowym i nadzór właścicielski, prezes giełdowego Triton Development, CFO w Arksteel, kierownik działu kredytów Socite Generalne, pracownik Politechniki Warszawskiej, uczestniczył w programie NFI. Brał udział w licznych projektach realizowanych przez podmioty gospodarcze różnych branż, współpracując m.in. z bankami komercyjnymi i inwestycyjnymi, biurami maklerskimi i innymi uczestnikami rynku kapitałowego. Był członkiem rad nadzorczych spółek giełdowych – m.in. PKO Banku Polskiego, PZU, Rady Giełdy, Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Share Button