Rada Nadzorcza

Zbigniew KlonowskiZbigniew Klonowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych Master of Business Administration  zorganizowanych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów wraz z Univeristy of Strathclyde z Glasgow.

W latach 1994 do 2000 związany z Toruńskimi Piwnicami Win Vinpol przechodząc drogę od Menedżera Importu i Eksportu, kończąc jako Członek Rady Nadzorczej. Od 1999 roku współtwórca i Prezes Zarządu grupy kapitałowej Trias S.A. w skład której wchodzą między innymi spółki Trias AVI, VES, DIGISERVICE, Azoty Arena Operator i CWK Operator. Od 2014 roku związany z Virtual Power Plant Sp. z o.o.

Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w kategorii przedsiębiorczości za rok 2003, a w roku następnym, w konkursie o Laur Businessmana, organizowanym przez redakcję miesięcznika Businessman Magazine oraz firmę audytorsko-doradczą PricewaterhouseCoopers – nominowany do grona pięciu najlepszych przedsiębiorców w kraju.

Pełni szereg funkcji społecznych jak chociażby praca w Radzie Fundacji Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika prowadzącej Planetarium w Toruniu. Ponadto jest Prezesem Zarządu Sekcji Nośników Audiowizualnych w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz Prezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji i członkiem zarządu międzynarodowego tejże organizacji (IAKS International).

 

Przemysław SchmidtPrzemysław Schmidt
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Bankier inwestycyjny, menedżer i radca prawny z 30-letnim doświadczeniem zawodowym.

W latach 2001-2013 Partner Zarządzający i Przewodniczący Rady Nadzorczej TRIGON DM S.A., najstarszego polskiego domu maklerskiego. W latach 1997-2000 Wiceprezes amerykańskiej spółki @Entertainment Inc. – największego operatora telewizji kablowej i satelitarnej w Europie Centralnej i Wschodniej oraz pierwszej spółki z regionu notowanej na NASDAQ. Jednocześnie był Prezesem Wizji TV.  W latach 1995-1996 pracował jako dyrektor polskich operacji MeesPierson, banku inwestycyjnego z grupy ABN AMRO.

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa UAM w 1987 roku. Zdał egzaminy: sędziowski i radcowski. Rozpoczął karierę jako asystent w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (1987-1992) oraz jako radca prawny w nowo utworzonej kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak (1990-1995).

Stypendysta Fulbrighta na University of California, Hastings (1991-1992). Programy podyplomowe na Georgetown University, Leiden University oraz TMC Asser Institute (Asser College Europe).

Przewodniczący Europejskiej Rady Dyrektorów  międzynarodowej organizacji Young Presidents’ Organization (2007-09).

Członek Rad Nadzorczych wielu spółek, autor publikacji na tematy związane z gospodarką.

 

RossanRossen Hadijev

Absolwent Administracji Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii oraz MBA z IESE Business School (Hiszpania). Rossen Hadijev biegle włada językiem angielskim, polskim i bułgarskim, a także posiada dobrą znajomość języka hiszpańskiego i rosyjskiego.

Pełnił również funkcję dyrektora zarządzającego funduszu PineBridge Investments (Central Europe).

Rossen Hadijev posiada ponad 16 letnie doświadczenie w sektorze private equity oraz w zarządzaniu w Europie Środkowo – Wschodniej. W tym czasie pracował przy projektach związanych z telekomunikacją, telewizją kablową, usługami finansowymi, farmaceutycznymi oraz przemysłem. Odegrał kluczową rolę w strukturyzacji, negocjowaniu i monitorowaniu kilku znaczących inwestycji w Europie Środkowo – Wschodniej w tym realizowanych w ramach / na rzecz takich podmiotów jak: EasyPack Sp. z o.o., Work Service S.A., Nextebank. JetFinance, Orange Romania i Orange Slovensko.

Pełnił funkcję Członka Zarządu Integer.pl.

 

Adam Maciejewski , fot. Dariusz Iwanskiwww.iwanski.com.pld.iwanski@interia.pl+48 601 362 305Adam Maciejewski

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowych studiów podatkowych w Szkole Głównej Handlowej, studiów podyplomowych MBA w Szkole Głównej Administracji i Zarządzania oraz – organizowanego przez U.S. Securities and Exchange Commission – programu International Institute for Securities Markets Development w Waszyngtonie. Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Ukończył szereg krajowych i międzynarodowych szkoleń z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych, nadzoru właścicielskiego, ładu korporacyjnego, zarządzania projektami, technik inwestycyjnych, planowania i oceny projektów inwestycyjnych, wykorzystania instrumentów finansowych oraz protokołu dyplomatycznego.

W latach 1994-2014 związany z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie pełnił m.in. funkcje członka zarządu, wiceprezesa zarządu oraz prezesa zarządu.

Aktywny członek wielu rad nadzorczych. Zasiadał m.in. w radzie Federation of European Securities Exchanges, Aquis Exchange Ltd, Towarowej Giełdy Energii SA, Bond Spot SA, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA oraz Graal SA.

Aktualnie, oprócz funkcji członka rady nadzorczej Virtual Power Plant zasiada w radach nadzorczych Getin Holding SA oraz Private Equity Managers SA. Pełni też funkcje wiceprezesa zarządu eTravel S.A. oraz partnera w Trio Management Group.

Kiedy pełnił funkcję prezesa zarządu GPW SA, spółka została uznana w rankingu Euromoney za najlepiej zarządzaną giełdę w regionie CEE, wyprzedzając m.in. giełdy w Stambule, Moskwie oraz Wiedniu.

W 2014 laureat głównej nagrody w konkursie MBA Manager – Grand Prix Manager Award 2014 „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania”.

Publicysta i wykładowca. Aktywny promotor działań z zakresu Corporate Social Responsibility oraz Individual Social Responsibility.

 

Piotr PietrzakPiotr Pietrzak

Członek zarządu funduszu zalążkowego StartVenture@Poland, profesjonalista inwestycyjny doświadczony w obszarach VC, PE oraz M&A. Pełnił role zarządcze w funduszach kapitałowych, prowadząc procesy inwestycyjne w polskie i międzynarodowe startupy. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz programu finansów międzynarodowych Uniwersytetu w Tilburgu.

 

 

Marcin ZającMarcin Zając

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w tworzeniu modeli finansowych odzwierciedlających działalność przedsiębiorstw, w tym zarówno dużych międzynarodowych spółek giełdowych, jak i małych innowacyjnych start-upów. Wykonał modele wycen dla kilkudziesięciu spółek.

W Giza Polish Ventures odpowiedzialny jest za opracowanie modeli finansowych analizowanych innowacyjnych spółek i zbudowanie na ich podstawie narzędzia wyceny z użyciem metodyk właściwych dla spółek opartych na wiedzy, tj. wyceny wartości elementów aktywów intelektualnych wzbogacających tradycyjne metody typu EVA, DCF czy APV. Jest absolwentem Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie, a także ukończył studium podyplomowe „Zarządzanie Wartością Firmy” w Szkole Głównej Handlowej.

 

Share Button