VPPlant zaprezentuje driv2e podczas EventHorizon 2018 w Berlinie

EventHorizon 2018, Berlin

W dniach 17-19 kwietnia br. w Berlinie odbędzie się EventHorizon 2018 – ogólnoświatowy szczyt ws. wykorzystania technologii blockchain w energetyce. Podczas wydarzenia Virtual Power Plant wystąpi – jako jeden spośród 40 startupów z całego świata – z prezentacją własnego pomysłu. Grzegorz Nowaczewski, CEO w VPPlant, po raz pierwszy publicznie zaprezentuje driv2e – nowy projekt naszej spółki. 

W tym roku odbywa się druga edycja Event Horizon. Wydarzenie koncentruje się na rozwiązaniach energetycznych wykorzystujących blockchain w celu tworzenia energetyki przyszłości opartej o źródła odnawialne. EventHorizon gromadzi wizjonerów i czołowych ekspertów, działających w różnych obszarach energetyki, co umożliwia konfrontację różnych perspektyw i innowacji. Tegoroczne spotkanie będzie koncentrowało się na: transformacji korporacji i firm energetycznych, regulacjach prawnych, strategiach inwestycyjnych, bezpieczeństwie, dostępie do energii, zmianach klimatycznych oraz odnawialnych źródłach energii.

Podczas EventHorizon 2018 wystąpi ponad 30 mówców. Głównymi z nic będą: Sebastian Copeland (polarnik i aktywista na rzecz ochrony środowiska), Christoph Frei (sekretarz generalny i CEO w World Energy Council), Tom Dinwoodie (weteran branży fotowoltaicznej, inwestor w sektorze czystych technologii) oraz Jules Besnainou (dyrektor w Cleantech Group). Na scenie wystąpią również: Gavin Wood (współtwórca i były CTO w Ethereum), Eva Kaili (członkini Parlamentu Europejskiego, przewodnicząca Dział Prognoz Naukowych PE), Jeffrey Char (dyrektor, TEPCO), Ramona Liberoff (COO w Innogy Innovation Hub), Ewald Hesse (CEO i współtwórca Grid Singularity oraz wiceprzewodniczący Energy Web Foundation).

VPPlant zaprezentuje driv2e

Po raz pierwszy podczas EventHorizon odbędzie się prezentacja najciekawszych startupów z całego świata, które wykorzystują blockchain. 40 przedstawicieli firm, które przeszły wcześniejsze kwalifikacje, będzie miało po 20 minut na pokazanie swojego pomysłu i modelu biznesowego. Wśród firm zakwalifikowanych do udziału znalazł się jeden startup z Polski – Virtual Power Plant. Lider VPPlant zaprezentuje nowy projekt – driv2e, usługę, dzięki której ładowanie samochodu elektrycznego pod biurowcem, centrum handlowym lub w pobliżu nowoczesnego obiektu sportowego odbywa się szybciej i taniej.

Więcej o EventHorizon 2018