VPPlant weźmie udział w konferencji „Charge it: e-mobility now” w Brukseli

Charge it: e-mobility now

Na zaproszenie Eurelectric (The Union of the Electricity Industry) prezes VPPlant Grzegorz Nowaczewski weźmie udział w konferencji “Charge it: e-mobility now”. Będzie m.in. uczestniczył w panelu dyskusyjnym na temat łączenia istniejących rozwiązań technologicznych z rzeczywistością rynkową w obszarze elektromobilności. Wydarzenie odbędzie się 8 października br. w Brukseli.

W debacie, obok lidera VPPlant, wezmą udział: Julio Castro (Global Services SVP z Iberdrola Renewables), Anja Van Niersen (CEO w Allego) oraz Gilles Normand (EV Senior VP w Renault), a moderatorem będzie Dorothée Coucharrière (International Public Affairs Director w Blue Solutions, Bolloré). Organizatorzy chcą, aby Grzegorz Nowaczewski podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem w zakresie optymalizacji ładowania samochodów elektrycznych przy budynkach komercyjnych w kontekście redukcji szczytowego zapotrzebowania na energię.

Konferencja “Charge it: e-mobility now” jest poświęcona szansom i wyzwaniom związanym z dynamicznym rozwojem infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Organizatorzy chcą stworzyć możliwość dyskusji o istniejących rozwiązaniach, rozmaitych wzorcach zachowań użytkowników, zaletach inteligentnej infrastruktury do ładowania oraz jej wpływie na konsumenta. Wydarzenie będzie też okazją do wymiany doświadczeń oraz przewidywań na przyszłość.

W konferencji weźmie udział ponad 200 liderów działających w obszarze technologii, biznesu i polityki. Podczas wydarzenia będzie również możliwość  bezpośredniego zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami do ładowania pojazdów elektrycznych. Głównym celem spotkanie będzie zapewnienie inwestorom, twórcom oprogramowania, operatorom, konsumentom oraz uczestnikom rynku miejsca do dyskusji i lepszego zrozumienia rosnącej roli infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych we wdrażaniu w życie transformacji ku bezemisyjnej mobilności.

Organizator konferencji – The Union of the Electricity Industry (Eurelectric) jest branżowym stowarzyszeniem reprezentującym interesy sektora energetycznego na szczeblu europejskim. Obecnie zrzesza 34 pełnoprawnych członków reprezentujących przemysł energetyczny z 32 państw europejskich.

Więcej o „Charge it: e-mobility now”