VPPlant uczestnikiem SEAF Investor Forum w Mediolanie

SEAF Investor Forum

8 marca w Mediolanie odbyło się SEAF Investor Forum, wydarzenie adresowane do małych i średnich firm energetycznych oraz inwestorów zainteresowanych projektami podnoszącymi efektywność energetyczną. W konferencji wzięło udział ponad 100 ekspertów z firm energetycznych oraz reprezentujących sektor finansowy. Virtual Power Plant (VPPlant) była reprezentowana przez prezesa zarządu Grzegorza Nowaczewskiego.

SEAF Investor ForumSEAF Investor Forum odbyło się w ramach projektu SEAF (the Sustainable Energy Asset Framework) finansowanego z Horyzont 2020, największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Celem spotkania było zaprezentowanie platformy eQuad ułatwiającej  łączenie firm energetycznych z potencjalnymi klientami. Platforma eQuad automatyzuje na wczesnym etapie poszukiwanie partnerów dla projektów podnoszących efektywność energetyczną oraz umożliwia znalezienie inwestorów w ramach sieci eQuad Investor Network, która obecnie ma możliwość finansowania projektów na łączną kwotę 1,2 mld euro.

Platforma eQuad rozpoczęła już działanie, udostępniając i przyspieszając finansowanie projektów na rynku efektywności energetycznej wartym w sumie 8 mld euro. – Prezentacja wersji beta platformy eQuad oznacza znaczący postęp w kierunku wzrostu inwestycji w obszarze efektywności energetycznej. Obecnie, dzięki eQuad, każdy podmiot realizujący projekt z zakresu efektywności energetycznej w Europie ma dostęp do pełnej oferty źródeł finansowania – mówi Jessica Stromback, koordynatorka projektu SEAF. Do stycznia 2018 r. będą odbywać się testy platformy w wersji beta. Firmy energetyczne, które zdecydują się na udział w testach, będą miały bezpłatny dostęp do usługi, a po uruchomieniu pełnej wersji będzie przysługiwała im zniżka.

– VPPlant działa w obszarze optymalizacji zużycia energii energetycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych oraz biurowcach. Obecnie przygotowujemy się do wejścia na rynki państw Unii Europejskiej, a tym samym poszukujemy niestandardowych i nowatorskich  form pozyskiwania klientów dla naszych usług. Platforma eQuad może być skutecznym rozwiązaniem. Nie wykluczamy, że skorzystamy z możliwości, jakie oferuje przedsiębiorcom z innowacyjnych firm energetycznych – tak podsumowuje udział w mediolańskim forum Grzegorz Nowaczewski, prezes VPPlant.

 

fot.  www.seaf-h2020.eu

Share Button