VPPlant uczestnikiem konferencji Blockchain2Business w Amsterdamie

Blockchain2Business Conference, Amsterdam

W dniach 5-6 lutego w Amsterdamie odbywa się konferencja Blockchain2Business, której celem jest ukazanie potencjału zastosowania technologii blockchain w eneretyce. Uczestnikami wydarzenia są autorzy najważniejszych energetycznych projektów blockchainowych w Europie i na świecie. W konferencji bierze udział – jako jedyna firma z Polski – Virtual Power Plant.

Blockchain jest uważany za rewolucyjną technologię potencjalnie, która może dokonać przełomowych zmian w sektorze energetyczny. Podczas konferencji jej uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytania: Jakie są obecne i przyszłe zastosowania blockchain w dziedzinie energii odnawialnej? Jak wpłynie ona na modele biznesowe? Czy blockchain to rewolucyjna technologia  czy raczej medialny szum? W konferencji biorą u dział deweloperzy, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, startupy, konsultanci i liderzy technologii, inwestorzy, a także przedstawiciele regulatorów.

Dziś w portalu BiznesAlert.pl ukazał został opublikowany artykuł Grzegorza Nowaczewskiego, w którym prezes VPPlant przedstawia różne projekty z dziedziny energetyki wykorzystujące technologię blockchain. Zapraszamy do lektury tekstu „Blockchain wchodzi na salony”.