VPPlant partnerem Property Forum 2016

Spółka Virtual Power Plant została partnerem Property Forum 2016 – największego spotkania dotyczącego rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Podczas konferencji VPPlant zaprezentuje projekt oBEMS (Office Building Energy Management System), którego celem jest nie tylko poprawa efektywności energetycznej biurowców, lecz przede wszystkim poprawa jakości powietrza wewnątrz nich. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 września.

W tym roku Property Forum 2016 zyska nową, odświeżoną formułę. Pozwoli to na zapoznanie się z najnowszymi trendami na rynku, ale także networking w gronie ekspertów i praktyków z całej branży. „Globalny sektor nieruchomości komercyjnych definiuje się na nowo. Światowe zawirowania polityczno-gospodarcze, jak możliwy Brexit, spowolnienie w chińskiej gospodarce – myśląc o horyzoncie 2020 czy 2030 – widzą przede wszystkim nowe i trudne wyzwania. W czasach niepewności i coraz mniejszej stabilności inwestycyjnej jedno jest pewne – nadchodzi kolejny cykl na rynku nieruchomości, a wraz z nim fala alternatywnych inwestycji, które mają być receptą  na spadające stopy zwrotu z tradycyjnych projektów jak centra handlowe, biurowce, magazyny czy hotele” – zapowiadają organizatorzy wyzwania czekające przed uczestnikami konferencji.

Podczas konferencji prezes VPPlant Grzegorz Nowaczewski weźmie udział w dyskusji „Zarządzanie. Tanie zarządzanie? Nie tędy droga”. Jej uczestnicy zastanowią się nad: kosztami zarządzania obiektów komercyjnych (np. biurowców), możliwościami oszczędzania bez pogarszania komfortu użytkowników, a także nad oczekiwaniami klientów, czyli najemców. Podczas dyskusji prezes VPPlant opowie o oBEMS, innowacyjnym rozwiązaniu przygotowywanym przez spółkę w ramach projektu współfinansowanego z Funduszy Europejskich. O projekcie i jego możliwościach, jakie daje w zakresie poprawy jakości powietrza w biurowcach oraz optymalizacji kosztów zarządzania nimi napisał portal gospodarczy wnp.pl w artykule „Sposób na ograniczenie kosztów eksploatacji budynków”.

Konferencji Property Forum 2016 towarzyszy konkurs Prime Property Prize 2016. Wyłoni on firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

Property Forum, organizowane przez Grupę PTWP SA, wydawcę Propertynews.pl i Propertydesign.pl,  to największe spotkanie dotyczące przyszłości rynku nieruchomości komercyjnych. Ponad 1000 uczestników, przeszło 120 prelegentów, 2 dni dyskusji i uroczysta gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2016. Inwestorzy, deweloperzy, najemcy, politycy, samorządowcy i finansiści na jednej scenie i w kuluarach.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.propertyforum.pl.

 

Share Button