Virtual Power Plant na Power Ring 2015

18 grudnia w Ministerstwie Energii odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Power Ring pt.: „Perspektywy rozwoju gospodarczego Polski w kontekście wymagań europejskich”. Virtual Power Plant była partnerem wydarzenia.

Podczas Power Ringu była mowa o potrzebnych inwestycjach, efektywności ich realizacji oraz technologiach wspomagających rozwój i innowacyjność sektora energetycznego, pamiętając przy tym o źródłach finansowania oraz szansach na skuteczną realizację takich projektów. Trzeba podkreślić, że transformacja sektora musi nadążyć za oczekiwaniami rynku – należy nie tylko zaspokoić potrzeby odbiorców w zakresie komfortu przy zachowaniu relatywnie niskich cen za energię, ale także zapewnić wsparcie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Zrzut ekranu 2015-12-21 15.22.14W ramach konferencji odbyły się trzy sesje. W sesji o kosztach wdrożenia rozwiązań niskoemisyjnych wziął udział Grzegorz Nowaczewski, prezes Virtual Power Plant, który przedstawił koncepcję Wirtualnej Elektrowni jako alternatywy dla budowy tradycyjnych elektrowni. Przywołał też przykład tworzonej przez VPPlant pierwszej polskiej elektrowni wirtualnej. [prezentacja]

Termin tegorocznej konferencji Power Ring zbiegł się z dwoma ważnymi wydarzeniami związanymi z rynkiem energetycznym: z zakończeniem konferencji klimatycznej COP21 w Paryżu oraz z utworzeniem Ministerstwa Energii w Polsce. Podczas uroczystego otwarcia konferencji została uczczona chwilą ciszy pamięć zmarłego w październiku prof. Krzysztofa Żmijewskiego, jednego z najbardziej znanych w Polsce ekspertów ds. energetyki.

Organizatorem Power Ring 2015 była firma Procesy Inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *