Porozmawiamy ze studentami z SGH o zastosowaniu technologii blockchain w energetyce

SKN Energetyki: Energetyka w świecie kryptowalut

26-27 lutego VPPlant weźmie udział w wydarzeniu „Energetyka w świecie kryptowalut”, organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki z SGH. Pierwszego dnia przedstawimy prezentację  „Czy Blockchain zmieni energetykę?”, a drugiego – weźmiemy udział w debacie. 

Poprzez udział w wydarzeniu chcemy przekonać studentów, że technologia blockchain znajduje swoje zastosowanie nie tylko na rynku kryptowalut, lecz również w bardziej tradycyjnych sektorach gospodarki, np. w energetyce. „Blockchain nie jest stosowany na masową skalę, chociaż coraz przychylniej zerkają na blockchain poważni gracze rynkowi, również w Polsce. Przykładowo PKO Bank Polski, jako pierwsza polska instytucja finansowa rozpoczął pilotaż w celu identyfikacji obszarów, dla których ta technologia może mieć zastosowanie w bankowości” – pisał niedawno Grzegorz Nowaczewski, prezes VPPlant, w artykule „Blockchain wchodzi na salony” na portalu Biznes Alert.

Jak piszą organizatorzy wydarzenia, celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie kopania kryptowalut, wykorzystania technologii blockchain oraz udziału energetyki w świecie tego prężnie rozwijającego się rynku. Uczestnicy dowiedzą się: jak przebiega proces kopania kryptowalut od strony technicznej oraz jak można na nim zarobić, jak wykorzystać odnawialne źródła energii w kopaniu kryptowalut, jakie zastosowania ma technologia blockchain poza kryptowalutami. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie na Facebooku.