O wirtualnych elektrowniach podczas 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie

10. Forum Inwestycyjne w Tarnowie

Spółka Virtual Power Plant wzięła udział w 10. Forum Inwestycyjnym, które odbyło się w dniach 24-25 kwietnia w Tarnowie. Prezes VPPlant wystąpił z prezentacją oraz wziął udział w debacie w bloku tematycznym „Smart-Home and Smart Industry – nowe metody zdobywania energii”.

W prezentacji wprowadzającej do dyskusji Grzegorz Nowaczewski opowiedział o tym, w jaki sposób transformacja branży energetycznej oraz nowe technologie mogą zwiększyć wartość nieruchomości w inteligentnych miastach. – To, czym my się zajmujemy, jest na granicy między światem starej energetyki a potrzebami użytkowników energetyki, która będzie w przyszłości. Energetyka jest w trakcie transformacji, która według mnie odbywa się w czterech zakresach: wytwarzania, konsumpcji, konkurencyjności oraz zrządzania różnymi procesami „na bieżąco” – mówił prezes VPPlant. Jego zdaniem nieruchomości w nowoczesnych miasta już dziś, ale również w przyszłości będą funkcjonować na zupełnie innych zasadach niż miało to miejsce w przeszłości. – Od nowoczesnych budynków oczekujemy, żeby były komfortowe, ekologiczne i bezpieczne – dodał. Całość prezentacji można wysłuchać na poniższym filie.

W panelu po prezentacji, oprócz prezesa VPPlant, głos zabrali:  Grzegorz Wiśniewski (Prezes Zarządu, EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o), Zygmunt Łopalewski (Rzecznik, Whirlpool Corporation), Waldemar Niedziela (Business Developer CBS, Somfy Sp. z o.o.). Moderatorem rozmowy był poseł Józefa Lassota.

Po zakończeniu 10. Forum Inwestycyjnego w Rzeczpospolitej ukazał się wywiad z prezesem Virtual Power Plant nawiązujący do tematu jego prezentacji. Zapraszamy do przeczytania całej rozmowy „Koszty niższe o jedną czwartą”.

Forum Inwestycyjne w Tarnowie

Forum Inwestycyjne w Tarnowie to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań inwestorów z Polski i z Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawicieli rządów i parlamentów, reprezentantów biznesu, założycieli startupów, ekspertów, naukowców i innowatorów. Technologie finansowe (FinTech), nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia, nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwach – to wiodące tematy podczas Forum.

Więcej informacji o wydarzeniu.

Share Button