Jedyna taka noc (dla startupów) w Berlinie

Zespół VPPlant prezentował swoją technologię na 7. festiwalu Startupnight w Berlinie (https://www.startupnight.net/), jednym z największych w Europie wydarzeń gromadzących środowisko startupów, inwestorów i klientów korporacyjnych. W tegorocznym festiwalu, odbywającym się w dniach 5-6 września 2019 roku wzięło udział ok. 5000 uczestników oraz 300 startupów z całej Europy. Wydarzeniu patronowały m.in. Deutsche Telekom, E.ON, Volkswagen oraz Berlin Partner. VPPlant znalazł się wśród wystawców w ścieżce Smart Data Economy.

„Nasza technologia wzbudziła duże zainteresowanie wśród lokalnych firm z branży nieruchomości, także ze względu na gromadzone pozytywne referencje ze strony naszych klientów z niemieckim kapitałem.” – powiedział prezes Grzegorz Nowaczewski. – „Warto było wziąć udział w tym wydarzeniu choćby po to, by zobaczyć w jak szybkim tempie rozwija się rynek energetyczny na Zachodzie. Tam nasze rozwiązania pozwalające w trybie rzeczywistym koordynować poziom wykorzystywanej przez budynki mocy elektrycznej z mikrogeneracją OZE oraz ładowaniem samochodów elektrycznych, nie są postrzegane jak science fiction.”

Podczas wizyty zespół VPPlant odbył także szereg spotkań z przedstawicielami berlińskiego środowiska finansowego oraz energetycznego, bowiem po zakończeniu procesu pozyskiwania kapitału planowane jest wejście Spółki na rynek DACH.