VPPlant zaprezentuje się podczas kongresu i targów infrastruktury sportowej

Infrasport 2017

27-28 września br. będziemy obecni na II Krajowym Kongresie Infrastruktury Sportowej IAKS i Targach InfraSPORT 2017. Przez dwa dni zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska wystawowego, a drugiego dnia wydarzenia – do wysłuchania panelu dyskusyjnego udziałem prezesa VPPlant, którego tematem będzie bezpieczeństwo i efektywność energetyczna pływalni.

VPPlant na Kongresie

Podczas Kongresu Grzegorz Nowaczewski, prezes Virtual Power Plant, weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Czy polskie pływalnie mogą sprostać zmieniającym się normom i nie popłynąć finansowo?”. W rozmowie wezmą udział również: Witold Nykiel (dyrektor Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu), dr Rafał Cieślak (adiunkt w Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim) oraz Piotr Gąszcz (ekspert, od ponad 17 lat zajmuje się zarządzaniem obiektami sportowymi).

Podczas dyskusji jej uczestnicy odpowiedzą na następujące pytania: jak zmiany przepisów wpływają na funkcjonowanie obiektów zmuszając do nieplanowanych nakładów inwestycyjnych? czy wszystkie zmiany ostatnich lat służą poprawie komfortu i bezpieczeństwa na pływalniach?, a także zastanowią się nad związkiem stosowanych technologii z efektywność finansową pływalni. Dyskusja odbędzie się drugiego dnia Kongresu o godz. 14.00.

VPPlant na Targach

Przez dwa dni wydarzenia w strefie targowej będzie funkcjonowało stoisko Virtual Power Plant. Zaprezentujemy na nim naszą ofertę obejmującą projekty adresowane do zarządców infrastruktury sportowej, a w szczególności:

  • Enabler DSR – projekty poprawiający efektywność energetyczną obiektów wielkokubaturowych, np. hal sportowych,
  • OHT – technologię poprawiającej jakość powietrza na krytych pływalniach, nad którą aktualnie prowadzimy badania i prace rozwojowe w ramach dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych dla prototypu nowego produktu (technologii) – OHT: inteligentnego optymalizatora dla układów wentylacji w funkcji monitorowania potencjału tworzenia rakotwórczych THM oraz ich usuwania z przestrzeni basenów krytych. Innowacyjne urządzenie OHT łącząc zarządzanie procesami dezynfekcji wody z pracą układów HVAC: wygeneruje oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, ciepła; pozwoli na monitorowanie jakości wody i powietrza na pływalniach; ograniczy negatywne działanie na ludzkie zdrowie procesów dezynfekcji wody.

O II Krajowym Kongresie Infrastruktury Sportowej IAKS i Targach InfraSPORT 2017

II Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS oraz towarzyszące mu Targi Infrastruktury Sportowej i Sprzętu Sportowego infraSPORT odbędą się w dniach 27-28 września 2017 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie . Podczas dwóch dni Kongresu, uczestnicy będą mieli szansę porozmawiania z ekspertami z całego świata, zobaczą jak prawidłowo przeprowadzać proces inwestycji, pozyskiwać środki i unikać zadłużenia oraz jak inwestować i planować w sektorze sport. Kongres zgromadzi wielu polskich i międzynarodowych specjalistów z branży infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Na uczestników kongresu i targów czekać będzie ponad 500m2 powierzchni wystawienniczej, strefa networkingowa, specjalna strefa kongresowa. Wzorem roku ubiegłego odbędzie się 6 paneli dyskusyjnych podzielonych na zagadnienia związane z zarządzaniem, finansowaniem, architekturą oraz całą strategią rozwoju infrastruktury sportowej w ramach jednostek samorządowych o których opowiadać będą specjaliście ze świata jak również z Polski.

Więcej o wydarzeniu na stronie www.infrasport.pl.