Forum Ekonomiczne w Krynicy: VPPlant w dyskusji o nowych technologiach w energetyce

Forum Ekonomiczne w Krynicy

Od 5 do 7 września 2017 roku odbędzie się XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy. W tym roku uczestnicy wydarzenia spotykają się pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”. Wśród rozmów nie zabraknie tematów związanych z efektywnością energetyczną. Prezes Virtual Power Plant weźmie udział m.in. w panelu dyskusyjnym o zastosowaniu nowych technologii w energetyce.

W ramach tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy odbędzie się 6 sesji plenarnych, ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów warsztatów i debat, a także prezentacje narodowe i regionalne. Zaplanowany jest udział ponad 3 tys. uczestników. Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Więcej o wydarzeniu na www.forum-ekonomiczne.pl.

Panel dyskusyjny „Nowe technologie w energetyce”

Podczas Forum spółka Virtual Power Plant będzie uczestnikiem panelu dyskusyjny „Nowe technologie w energetyce”, zorganizowanego w ramach ścieżki tematycznej „Państwo i reformy. W dyskusji wezmą udział: Grzegorz Nowaczewski (CEO,  Virtual Power Plant Sp. z o.o.), Grzegorz Wiśniewski (prezes zarządu, EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.),  Piotr Czak (Prezes, PGE Ventures Sp. z o.o.), Wojciech Górniak (dyrektor, Deloitte), Michał Kurtyka (podsekretarz stanu, Ministerstwo Energii) oraz Grzegorz Należyty (członek zarządu, dyrektor generalny branży power and gas, Siemens Sp. z o.o.). Moderatorem dyskusji będzie Rafał Zasuń (redaktor naczelny portalu WysokieNapiecie.pl), a jej komentatorem Jaime Ruiz Huescar z Hiszpanii (ekspert, Agencja Energii Regionu Murcia ALEM).

Przed uczestnikami panelu zostały postawione następujące pytania: Jak kreować wartość firm przy pomocy innowacji technologicznych w energetyce – czy i kiedy elektromobilność, inteligentne sieci, magazyny energii, IoT, OZE. mogą przynosić zyski? Nowoczesne technologie a bezpieczeństwo energetyczne. Jaka będzie rola tradycyjnej energetyki w świecie zmierzającym jednoznacznie w stronę źródeł rozproszonych? Czy stać nas na wdrożenie inteligentnej energetyki w Polsce? Innowacje w obszarze ciepła sieciowego i ich znaczenie dla klientów oraz dla przedsiębiorstw ciepłowniczych.

Panel dyskusyjny odbędzie się 6 września w godz. 14:25-15:25 w Starym Domu Zdrojowym (Budynek E – Sala Telewizyjna).

Virtual Power Plant uczestniczy w Forum Ekonomicznym w Krynicy nie po raz pierwszy. W ubiegłym roku prezes spółki brał udział w debacie „Budynki przyszłości – inteligentne, ekologiczne, realne?”.

Share Button