Będziemy rozmawiać o budownictwie energooszczędnym na Forum Przemysłowym w Karpaczu

W dniach 8-10 grudnia br. Karpacz będzie gościł uczestników II Forum Przemysłowego. Na imprezie, podczas której jednym z wiodących tematów jest efektywność energetyczna, nie zabraknie spółki Virtual Power Plant. Będziemy m.in. uczestnikami panelu dyskusyjnego poświęconego energooszczędnemu budownictwu.

II Forum Przemysłowe w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego. Podczas trzech dni obrad odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych. „Dlaczego kraje posiadające silny i dynamicznie rozwijający się przemysł łagodniej odczuły skutki kryzys gospodarczego ostatnich lat? Jak pogodzić politykę klimatyczną z konkurencyjnością europejskiego przemysłu? Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska? Jak stworzyć warunki do aktywnego wprowadzania innowacji w przemyśle? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będzie ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej” – zapowiadają organizatorzy Forum.

Drugiego dnia Forum odbędzie się panel dyskusyjny „Budownictwo energooszczędne – europejskie standardy budowlane a rzeczywistość”. Wydaje się, że nowoczesne i energooszczędne technologie stosowane w budownictwie są powszechnie przyjętym standardem w całej Europie. Na zachodzie to już jest norma, a jak ta sytuacja wygląda w Europie Środkowo-Wschodniej? Czy nowoczesne trendy są tu również łatwo realizowanym standardem? Jak wyglądają plany i założenia, i jaka jest rzeczywistość?

Z tymi pytaniami zmierzy się m.in. Grzegorz Nowaczewski, prezes Virtual Power Plant. W panelu wezmą udział również: Tomasz Augustyniak (Prezes, Go4Energy, Polska), Adam Kleczewski (Członek Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów, Polska), David Labardin (Wiceprezes Zarządu, VCES a.s., Czechy), Artur Tomczyk (Prezes Zarządu, SPIE Polska Sp. z o.o., Polska) oraz Tomasz Żuchowski (Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Polska), a moderatorem będzie Jerzy Żurawski (Prezes, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska s.c.).

Organizatorem II Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora.